"Stop hoping, start believeing." - Joe Jonas

"I don't believe that you can't fall in love with someone you never met. It's too bad, I don't believe it." - Nick Jonas

"Live at the top, like you're on the bottom." - Kevin Jonas

Pomozte jim!

Aj ty môžeš pomôcť
pomahejte-jim.blog.cz
kklg
*
Psia Dušička
pomipo.blog.cz
www.psiadusa.sk


UZDRAVME SVĚT!!!

Nickova cukrovka

1. května 2010 v 22:46 | Jonas super fan number one |  Nick Jonas

Co je diabetes mellitus (cukrovka)?

Diabetes mellitus (úplavice cukrová - cukrovka) je celoživotní onemocnění projevující se zvýšenou hladinou cukru (glukózy) v krvi. V České republice je nyní asi 750 000 diabetiků (údaj z konce r. 2006) a tento počet každým rokem o 5 - 6% narůstá, navíc se předpokládá, že 300 000 o svém onemocnění zatím neví.

Proč a jak vzniká cukrovka?

Cukrovka vzniká v důsledku nedostatečné produkce nebo nedostatečného využití hormonu inzulínu. Inzulín je produkován ß-buňkami slinivky břišní a umožňuje krevnímu cukru - glukóze (který se do krve dostává zpracováním přijímané potravy) přesun z krve do buněk, pro které je glukóza hlavním zdrojem energie. Přítomnost glukózy v krvi se nazývá glykémie. Hodnoty glykémie se měří a uvádějí v jednotkách zvaných milimol na litr (mmol/l).
Je-li v organizmu nedostatek inzulínu nebo není-li dostatečně využíván, dochází ke zvýšenému hromadění glukózy v krvi (hyperglykémie). Naopak, není-li přijato dostatečné množství potravy nebo je-li vyvíjena intenzivní tělesná aktivita nevykrytá potravou, dochází ke snížení hladiny glukózy v krvi (hypoglykémie). Normální glykémie u zdravého člověka se pohybuje mezi 4 - 6 mmol/l.
Odborně je tedy diabetes mellitus poruchou metabolizmu. Zjednodušeně řečeno: je to onemocnění, kdy dochází k poruše zpracování cukrů, tuků a bílkovin v organizmu. Pokud není diabetes léčen nebo nejsou dodržovány doporučené zásady léčby, může dojít ke vzniku a rozvoji dalších závažných onemocnění a komplikací.
Příčina vzniku diabetu není známa, ale je známo několik možných spouštěcích faktorů jako např. genetické vlohy a působení vnějšího prostředí (stres, virózy, obezita, atd.) či konstituční tělesné faktory (rasa, pohlaví, věk, apod.).
Z hlediska spouštěcího mechanizmu rozlišujeme několik typů diabetu:
Jak zřejmě víte, Nick má cukrovku. Jeho maminka Denise prozradila tohle: "Byla jsem strašně vyděšená, když jsem zjistila že by cukrovka mohla Nickovi zničit život. Myslela jsem že lékaři mu úplně zakážou všechny pokroky všem v čem učinil tak daleko. Myslela jsem, že všechny jeho naděje a sny jsou úplně zničené. Že ho to zastaví z turné a provedení a dělání toho co miluje, ale on mi to všechno vyvrátil!" Obdivuju Nicka za to jak je silnej. On prostě jde dál. Nechápu jak osud může být krutý k někomu tak milýmu, dobrosrdečnýmu, procítěnýmu a hodnýmu. Prostě to nepochopím. Ale Nick se s tím pere a jen tak všechno nezahodí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama